Ze zákulisí konference TBEX – 9 věcí, které (možná) nevíte

Jedním z nejvíce skloňovaných slov minulého týdne v Ostravě bylo FAN-TAS-TIC v těsném závěsu za AWE-SOME. Mezinárodní konference blogerů a youtuberů TBEX EUROPE 2018 dorazila do Ostravy. A bylo to velké dobrodružství! Delegáti přijeli třeba i z Austrálie, Costa Ricy a Filipín. Některé řečníky – úspěšné blogery – sledují statisíce followerů. Na otázku, jaké dojmy z Ostravy si delegáti odváží, panovala shoda: nadšení z industriální architektury a pohostinnost místních.

Sociální sítě již několik dní fičí na vlně TBEX, a to díky oficiálnímu hashtagu konference #TBEXOstrava2018. Tak například na instagramu, nejoblíbenější platformy blogerů, je šest dní po konferenci celkem 1080 příspěvků! O konferenci se hodně mluví, mnohé se opakuje. Co třeba také odhalit něco ze zákulisí?

9 věcí, které o konferenci TBEX (možná) nevíte:

  1. Být blogerem je povolání jako každé jiné (ačkoliv se často setkávám s opačným názorem) a přináší s sebou určitá rizika. Tak například live streaming a sjezd na horských koloběžkách v Beskydech k sobě skutečně moc nepasují a jedna příliš horlivá blogerka tak skončila se zlomenou klíční kostí.
  2. Ale vše zlé je pro něco dobré. Péči, které se jí v nemocnici dostalo, si pochvalovala i před ostatními. A její američtí kolegové nemohli uvěřit, jak rychlé a profi vše bylo!
  3. Nejoblíbenějším pivem byl delegáty zcela demokraticky zvolen Radegast.
  4. Reportáž v české televizi udělala z jednoho účastníka TBEXu mediální hvězdu konference. Kuřecí paštika mu sice moc nechutnala, ale i to se stává. REPORTÁŽ.
  5. Jídlo a hospody – to byla zaručeně nejpopulárnější témata blogerů. Našim záměrem bylo, aby TBEXáci strávili v Ostravě co nejvíce času. A proto jsme jim připravili nabídku doprovodných prohlídek už několik dní před začátkem konference. Food tour se vybookovala během 2 dní, PubToPub byla v těsném závěsu.
  6. O hostování TBEX v budoucnu usilují další evropské destinace a jedna z nich není až tak daleko do Ostravy. Její zástupci dorazili také do Ostravy, aby se nás zeptali na zkušenosti a příklady dobré praxe. Hostování TBEX jsme vřele doporučili!
  7. Improvizace je to, oč tu běží. Zpoždění jednoho z řečníků o půl hodiny, místo hlavního nádraží výstup na Svinově (v horším případě až v Bohumíně), vypovězení techniky v ten nejdůležitější moment (zahájení konference samotné) – vše je řešitelné.
  8. Blogeři jsou lační po příbězích a místních lidech. Strategie zapojit do TBEX ostravské a opavské studenty, kteří pomáhali při prohlídkách po městě a v Gongu, dopadla nad očekávání! Jak by řekl po americku ředitel TBEXu Rick: „Podařilo se nám vytvořit jednu velkou TBEX rodinu.“
  9. Oficiálním maskotem TBEX byl český lev. Vnímavý pozorovatel si mohl všimnout, že našemu chlupáči chyběl nedopatřením ocas – dodavatel jej zapomněl přibalit.

Jednotlivé příspěvky, videa a fotky lze sledovat a poté také [lajkovat] na webové stránce hashatit.com/hashtags/tbexostrava2018. Třeba tam poznáte své oblíbené místo také vy.

#enjoyostrava