Ostrava bude mít koncertní sál světové úrovně

Jednou z deseti nejočekávanějších staveb na světě je dle prestižního magazínu Architizer ostravský koncertní sál, který navrhlo slavné studio Steven Holl Architects z New Yorku ve spolupráci s pražským Architecture Acts. Právě americkému studiu se nejlépe podařilo propojit stávající kulturní dům s novým koncertním sálem.

Nové moderní sídlo Janáčkovy filharmonie s kapacitou 1 300 osob by mělo stát už v roce 2024, mělo by být šetrnější k životnímu prostředí a svou nevšední architekturou, perfektní akustikou a nadčasovostí zvýšit zájem o kulturu nejen ve městě, ale v celém regionu.

Ostrava vybudováním nového koncertního sálu posílí svou pozici kulturního centra a zařadí se po bok významným metropolím, které už svou koncertní halu mají. Ty se špičkovou architekturou a akustikou jsou vždy impulzem nejen pro rozvoj kultury a vzdělanosti v daném místě, ale také magnetem pro rozvoj turistického ruchu. Věříme, že objekt má nepopíratelný potenciál stát se novým symbolem města podobně jako třeba Eiffelova věž v Paříži nebo opera v Sydney. Co mají společného Kodaň, Oslo, Reykjavík, Porto, Tenerife, Hamburk…? Tato města si v posledních letech postavila moderní koncertní sály a ty se okamžitě staly architektonickými ikonami. A také symboly hrdosti města i jeho obyvatel. Podobné ambice má Ostrava.

Těšte se! My už se nemůžeme dočkat 😊

 

#enjoyostrava