Originální vánoční večírek v Ostravě? Kdy ho začít plánovat a kde?

Dostalo se vám té pocty, že na vás připadla organizace vánočního firemního večírku? V tom případě doufám, že vám tento článek, alespoň trochu pomůže „nezgooglit“ se do němoty*.

Profíci vám jednohlasně na otázku Kdy začít plánovat firemní večírek odpoví: „Hoooodně brzy.“ Tedy po skončení jednoho, který vás stál tolik sil, nervů, pár kil (ať už nabraných či sebraných), tři šedivé vlasy a vyčítavé obličeje vašich dětí, domácích mazlíčků, případně i manžela či manželky, se ihned pusťte do plánování dalšího. Plánovat večírek na příští rok začněte už teď.

Do vyhledávače napište ty správná klíčová slova jako:

  • firemní večírek Ostrava, místo pro firemní večírek Ostrava, vánoční večírek Ostrava, firemní party Ostrava…, nebo pokračujte ve čtení.

Pokud chcete nahnat u šéfa či šéfky plusové body za originální místo, v Ostravě máte několik možností. Roli při výběru hraje samozřejmě rozpočet, počet osob i téma večírku, případně firemní kultura a dostupnost. Nabízím vám ostravských TOP 5 míst, které opravdu stojí za to.

  1. Bolt Tower, Důl Hlubina, U6 – prostě v Dolní oblasti Vítkovice
  2. Landek park
  3. Kavárna Národní dům, Bar ve Dvanáctce
  4. Důl Michal
  5. Slezskoostravský hrad

Na své špici se zaslouženě drží Dolní oblast Vítkovice. Dobrá dostupnost jak MHD tak autem s naprosto nepřekonatelnou nabídkou všemožných i nemožných prostor. Podívejte se do tohoto katalogu, nelze si nevybrat. Bolt Tower –  nejvyšší kavárno/vyhlídce neodoláte a je vhodná pro menší večírek. Prostory na Hlubině, v Gongu, Velkém nebo Malém (U6) světě techniky, originální industriální prostory vás nadchnou. Současně doporučujeme zkusit také Fajnou dílnu, nebo Food ateliér, Cineport, Cokafe. Pokud si vyberete večírek zde, program se už skládá sám.

Landek park je sice trošku z ruky a na Stodolní to bude případně trošku dále, o to originálnější večírek to může být. Nezůstávejte jen u klasiky a to kouzelníka co bude půlit svou asistentku a hudby z muzikálu Mamma Mia. Dodejte večírku trochu té ostravské autentičnosti. Sfárejte do dolu jako tehdy horníci a zpestřete si tak večírek, zabalte ho celý do uhlí, zvolte černobílý dress code a přidejte hornickou pomazánku a hornickou vlajku (pití). V tomto katalogu naleznete možnosti, které Landek Park nabízí.

Kavárna Národní dům, bar ve Dvanáctce. Kulturou nic nezkazíte a v nově zrekonstruovaných prostorech Divadla Jiřího Myrona se spojení s nějakým divadelním představením přímo nabízí. Místo je kousek od Stodolní ulice pro případné horlivé pařmeny. Ani si neumíte představit, jak moc vás ten správný muzikál, nebo komedie dokážou naladit na celý večer. Domluvte si klidně ještě nějaké to degustační menu a noblesní večírek je na světě.

Důl Michal je hornická klasika a dýchá to tady uhlím z každého kouta. Prohlídkou a klasickou kuchyní s nějakou výběrovou hudbou. Zdař bůh!

Slezskoostravský hrad je kousek od centra města a v případě celofiremní akce se dá úplně uzavřít. Najdete tu více místností a v různých stylech, takže si určitě vyberete a pokud dodáte nějaké téma– třeba středověk, určitě vám paní kastelánka pomůže i s programem. Přidejte ještě prohlídku hradu a dobovou hudbu a večírek je na světě.

A dále?
Pro menší firemní večírky s menším rozpočtem bych doporučila prostory restaurací, kaváren, bister, kterých je v Ostravě nyní díky bohu požehnaně. Naopak pro velké firemní večírky bych neváhala využít hotelové řetězce, které pomohou i s případnou organizací. Seznam takovýchto zařízení najdete na stránce Convention Bureau Ostrava – kanceláře pro kongresovou turistiku. Při plánování se poraďte s eventovými agenturami, které fungují samostatně, případně vám je v podnicích doporučí.

Jak naplánovat firemní večírek? Přikládám odkazy na články, které by na cestě k originálnímu večírku mohly pomoci.

Jak naplánovat nezapomenutelný vánoční večírek

18 tipů jak zorganizovat firemní večírek

Zorganizujte ten nejlepší firemní vánoční večírek

Nastal čas firemních večírků. Poradíme jak uspořádat podnikovou party

A ještě si neodpustím něco na závěr, jenž je míněno hezky a pro všechny. Nezapomeňte, že jste na party, kde vás bedlivým okem sledují vaši kolegové a vedoucí. Holt, jde o večírek firemní, a ne v kruhu rodinném či přátel, kde vám jakékoli prohřešky odpustí. A pokud půjdete na večírek tematický, dávejte si pozor dvojnásob! Nikdo už nevymaže z paměti obrázek vašich unavených tanečních kreací v krátkých kožených „lederhose“ a při každé vaší prezentaci vám to dají vaši milovaní kolegové najevo. A pozor dámy a pánové na: co je v domě, není pro mě. Dárečky si samozřejmě předat můžete!

*nezgooglit se – zkomolenina slova googlit ve smyslu vyhledávat na internetu do zblbnutí.

 

Zdroj fotografie:
https://1url.cz/6MyZm
https://1url.cz/qMyZ7
https://1url.cz/NMyZx

#enjoyostrava