Jsem Liběna a mám více než 100 let

Ale rozhodně na to nevypadá, jelikož právě prošla rekonstrukcí. Tato původně ředitelská vila v Landek Parku nově poskytuje ubytování v 11 dvou až čtyřlůžkových apartmánech, čímž obohacuje celý areál o další využití.

Vila z roku 1919 slouží k pobytům v malebném prostředí landeckého kopce prodchnutého tisíciletou historií. Vystavěna byla v elegantním, historizujícím stylu, který měl naplnit vizi architektury palácového novoklasicismu s moderními vymoženostmi. Měla mít stylový a především reprezentativní charakter. Do povědomí veřejnosti se architektonický skvost zapsal jako tzv. ředitelská vila, protože zde původně sídlili ředitelé dolů patřících kdysi k Vítkovickým železárnám.

Objekt nabízí 11 moderně zařízených apartmánů od 37 m² do 55 m², přičemž každý apartmán je trochu jiný. Kromě nového vybavení v nich jsou i některé původní kusy nábytku.

K hornickému muzeu, sídlišti z doby mamutů, rybí expozici, sportovištím, cyklostezce, pěší trase k soutoku řek Odry a Ostravice a pestrému gastro zázemí tak Landek Park nabízí další důvod pro návštěvu.

 

 

#enjoyostrava