Jak se dostat do Ostravy

Jsme srdcem Evropy

Jak se dostat do Ostravy

 

Moravskoslezský kraj leží uprostřed Evropy, jen pár kilometrů od polských a slovenských hranic.  Díky kvalitní infrastruktuře se k nám dostanete vcelku jednoduše. Nabízíme tři možnosti, jak se dostat do Ostravy:

Letecky

Region je dostupný letecky a to díky mezinárodnímu letišti, které leží pouhých 25 kilometrů od Ostravy.  V nabídce jsou přímá spojení do Londýna a Varšavy. Kromě těchto pravidelných linek se z a do Ostravy létá do dalších více než deseti destinací, a to především v letní sezóně. Ostravské letiště drží také zajímavé prvenství – je vůbec prvním letištěm v Česku, které je dostupné po železnici! Více naleznete na stránkách mezinárodního letiště Leoše Janáčka.

Do kraje se dá také bezproblémově dostat z blízkých letišť v Praze, Brně, Katovicích, Krakově, Bratislavě či Vídni.

Vlakem

Jet se dá také vlakem, a to přímo z Prahy. Pro pohodlnou cestu trvající zhruba tři hodiny mohou cestující využít služby hned tří dopravců, Českých drah, RegioJetu a LEO Expressu. Vlakové spojení si můžete vyhledat zde.

Po cestě

Využít se dá také dálniční sítě, která region propojuje nejen s hlavním městem Prahou, ale také s hlavními městy sousedních států, tedy z Varšavy, Bratislavy, Vídně a z Berlína.

 

#enjoyostrava