Bavte se

Místo, kde zábava nikdy nekončí

Divadla

Opera, balet, muzikál, činohra, opereta. Nebo také divadelní festivaly jako například mezinárodní loutkařský festival Spectaculo Interesse, který do Ostravy přináší nejvýraznější loutkářské inscenace z celého světa. V Moravskoslezském kraji najdete vše, co máte rádi.

Festivaly a sportovní události

V Moravskoslezském kraji se po celý rok koná spousta festivalů různého zaměření a různé velikosti. Každoročně zde probíhají mezinárodní festivaly klasické hudby Janáčkův májSvatováclavský hudební festival či Ostravské dny – Festival nové hudby. Od roku 2002 se v Ostravě koná multižánrový hudební festival Colours of Ostrava, který do Ostravy přivádí řadu hvězd a desetitisíce návštěvníků. Nelze opominout Dny NATO, největší bezpečnostní show v Evropě konanou Mezi další významné kulturní akce patří filmové a divadelní festivaly Jeden světOstrava Kamera OkoMezinárodní festival outdoorových filmů nebo oblíbené Letní shakespearovské slavnosti, které se konají pod širým nebem na Slezskoostravském hradě. Zvykům a tradicím se pak věnuje Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění, festival Folklor bez hranic nebo Gorolské slavnosti v Jablunkově.

Moravskoslezský kraj je také regionem sportu. Ne nadarmo byla moravskoslezská metropole evropským městem sportu 2014. Kromě řady volnočasových aktivit v Jeseníkách a Beskydech je Ostrava dějištěm významných sportovních akcí. Například věhlas atletického mítingu Zlatá Tretra každoročně přitahuje světového rekordmana Usaina Bolta. Díky dostatečným a kvalitním kapacitám Ostrava v roce 2014 pořádala Mistrovství světa v ledním hokeji. V lednu 2017 bude Ostrava hostit Mistrovství Evropy v krasobruslení, o rok později pak atletický Kontinentální pohár.

Další festivaly a sportovní události se nachází v sekci PRAVIDELNÉ AKCE.

Stodolní ulice

Více než 60 bary, restauracemi, kluby a hospodami, je tato legendární část Ostravy opravdu ulicí, která nikdy nespí. Na Stodolní ulici najdete kluby s jazzovou nebo alternativní hudební produkcí, tančírny, karaoke, casina, bowling, billiard i klidné posezení. Podniky se odlišují interiérem, nabízenými specialitami a hlavně hudbou, která se line ulicí. Některé se specializují na hudbu šedesátých let, jiné pak na nejmodernější hudební žánry. Věhlas Stodolní ulice už přesáhl hranice České republiky. Za skvělou atmosférou se sem sjíždějí zájemci lační zábavy z celé země, ale i Slovenska, Polska, Německa či Velké Británie.

Nákupy

Nakupování v regionu je příjemné díky mnoha nákupním centrům, která nabízí na jednom místě zboží známých i méně známých značek. Trendem poslední doby jsou obchody s autorskou módou místních návrhářů, které se usadily například v centru Ostravy.

 

#enjoyostrava